Dünya tarımının kalbi Agritechnica 2017'de attı

28 Aralık 2017 Perşembe - 09:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Dünya tarımının kalbi Agritechnica 2017'de attı
Dünya tarımının kalbi Agritechnica 2017'de attı

Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük tarım fuarı olarak bilinen "Agritechnica" bu yıl 12-18 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 53 ülkeden 2 bin 803 firmanın katıldığı fuar, 450 bin ziyaretçiyi ağırlayarak rekor seviyelere ulaştı. Traktör, tarım makineleri, teçhizat, yedek parça ve aksesuarların tamamının sergilendiği fuara ise Türkiye'den 108 firma katıldı

Dünyanın en büyük ve en önemli tarım fuarı olan ve iki yılda bir düzenlenen Agritechnica, bu yıl 100 bini Almanya dışından olmak üzere toplam 450 bin ziyaretçiyi ağırladı. 53 ülkeden 2 bin 803 firmanın katıldığı fuar, 394 bin metrekarelik bir alana kuruldu. Katılımcı sayısı bakımından Almanya, Çin, Hollanda ve İtalya'nın ardından Türkiye'nin 5. sırada yer aldığı fuarda yabancı katılımcıların oranı yüzde 60'a yükseldi. Ayrıca Mahindra & Mahindra gibi Hint-Asya bölgesinden üreticilerin ilk kez katılımı ise Agritechnica'nın büyüdüğünü ve dünyanın önde gelen tarımsal makine ticaret fuarı olduğunu gösteriyor. Fuar sonrasında organizasyon şirketi tarafından katılımcı araştırması yapıldı. Araştırmaya göre; katılımcıların yüzde 71'i sonuçların çok iyi veya iyi olduğunu bildirdi. Ziyaretçi sayısının değerlendirildiği araştırmada, katılımcıların yüzde 82'si standında çok sayıda tatmin edici ziyaretçi sayısına sahip olduğu ifade edildi. Ticaretten kaynaklanan iş beklentilerinin de değerlendirildiği araştırmada katılımcıların yüzde 78'i satış sonrası satış umutlarını olumlu olarak değerlendirdi. Türkiye'nin katılımcı sayısı bakımından 5. sırada yer aldığı Agritechnica 2017'ye profi Traktör Türkiye'de katıldı ve Türk firmalarının tanıtımı için baştan sona kadar ingilizce hazırlanan “AgriTechnica 2017 Özel Sayısı”nı 13. holde profi Almanya'nın en büyük standında (Claas ve John Deere standının arasında, fuarın en merkezi konumuna sahip 160 m2'lik stantta) ücretsiz olarak dağıttı. Ayrıca profi'nin farklı dillerde yayınlanan dergileri ile beraber bir set halinde fuar öncesinde katılımcı firmalara tek tek dağıtılan “AgriTechnica 2017 Özel Sayısı” fuarda yoğun ilgi gördü. Fuar süresi boyunca tarımdaki yeni ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve özellikle Türk firmalarla bir araya gelen profi Traktör Türkiye, bazı firmaların fuara hangi ürünle katıldığını sizler için derledi.

 

Aktürk

Afyon'da kurulan ve tarımsal ekipmanlar alanında önemli üretimler gerçekleştiren Aktürk, Agritechnica Fuarı'na mısır hasat tablası, ayçiçek hasat tablası ve balya makinesi ürünleriyle katıldı. Fuarda özellikle yurt dışındaki müşterileriyle bir araya gelen firmanın ürünleri ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Başak Traktör

Başak Traktör, fuarda özellikle Başka 2075 klasik ve ilerleyen dönemde Avrupa pazarlarına hitap edecek Başak 2110 serisi ileri teknoloji ürünlerini sektör profesyonelleriyle buluşturdu. Çiftçiler, fuar boyunca ürünlere yoğun ilgi gösterdi. Bu ilgi karşısında ihracat konusunda umutlanan firma, yerli Başak’ı “Bir Dünya Markası” haline getirerek üretimi, ihracatı ve dolayısıyla istihdamı artırmayı hedefliyor.

 

Çelmak

Çelmak Tarım Makinaları, silaj, yem karma, römork, tırmık, biçme ve toprak işleme grubu olmak üzere tüm ürün grubunu fuarda sergiledi.

Döşemen Ziraat Aletleri

Döşemenler Ziraat Aletleri, Agritechnica'da 8 metre kültüvatör, 6 metre mera ıslah makinesi, 5,5 metre ağır tip yaylı kültivatör ve yedek parça ürünlerini tanıttı.

Erkunt Traktör

İhracat markası ArmaTrac ile fuara katılan Erkunt Traktör, standında 58 – 110 beygir arasında ArmaTrac 1104 Lüks CRD, 804 Lüks, 1054e+ ve 584e olmak üzere 4 farklı modelini sergiledi.

EYS

EYS, fuarda temel gübre yönetimiyle ilgili sıyırıcı, pompa, karıştırıcı, seperatör ve kompostlar ile hijyenisyonla ilgili kompost tamburu, mobil seperatör ve biyogaza özel karıştırıcı ürünleriyle katıldı.

Hattat Traktör

 

Agritechnica 2017 Fuarı'nda 21. holde yer alan ve 8 farklı modelini çiftçiler ile buluşturan Hattat Traktör, standında 290, 240, 398, 275S, T 4000 serisi ve B 3000 serisi traktör modellerini sergiledi. Çiftçilerin yoğun ilgi gösterdiği traktör modelleri fuar süresi boyunca büyük beğeni topladı.

Hisarlar

Agritechnica'ya geniş ürün gamıyla katılan Hisarlar, standında bahçe tipi rotavatör, tarla tipi rotavatör, ara çapa makinesi, 1 tonluk silaj balya paketleme makinesi, yem karma makinesi, akıllı pulluk, mekanik mibzer, ağır tip derin çizel, diskaro, sap ve dal parçalama makinelerini sergiledi. Ziyaretçiler, fuar boyunca ürünleri yakından inceleyerek, yoğun ilgi gösterdiler.

Özduman Tarım Makineleri

Fuara toprak işleme ve ekim grubu ürünleriyle katılan Özduman Tarım Makineleri, Almanya ve birçok ülkeden gelen çiftçilere ürünlerini yakından tanıttı

Taral Tarım Makineleri

Tarımsal mücadele makineleri üretmek amacıyla kurulan Tarıl Tarım Makine ve Aletleri, fuarda ilaçlama makineleri ve pompa ürün grubuyla yer aldı.

Yarış Kabin

Dünyanın en büyük tarım fuarındaki yerini alan Yarış Kabin, standında Balıkesir'de ürettiği traktör kabinlerini sergiledi. 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER